Specjalność Geoinformacja Przemysłowa



Specjalność „Geoinformacja przemysłowa” ma szczególną w skali kraju ofertę programową, która absolwentom studiów I stopnia daje możliwość pogłębienia wiedzy i zdobywania kolejnych umiejętności. Specjalność ta w sposób unikalny łączy wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki z dziedzinami zajmującymi się zbieraniem, przetwarzaniem i wykorzystaniem informacji, mających szeroko rozumiane odniesienie przestrzenne, szczególnie w obszarze działalności przemysłowej. Intensywny rozwój i modernizacja cyfrowa procesów przemysłowych w Polsce i na świecie powoduje, że specjaliści którzy łączą wiedzę i umiejętności informatyczne i inżynierskie, są szczególnie poszukiwani do działów analiz w przedsiębiorstwach oraz instytucjach działających w sektorze informatyki, inżynierii lądowej i transportu, inżynierii środowiska i gospodarki zasobami naturalnymi, energetyki, telekomunikacji, finansów, itd.

Absolwenci specjalności „Geoinformacja przemysłowa” są przygotowywani m.in. do:

Program tej specjalności stanowi zatem unikalne połączenie zagadnień z zakresu informatyki, analizy danych geoprzestrzennych oraz Inżynierii lądowej.

Absolwent będzie przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach oraz instytucjach, które zajmują się tworzeniem, zbieraniem, przetwarzaniem, zarządzaniem i udostępnianiem informacji, w tym informacji powiązanej z przestrzenią. Mogą to być np. przedsiębiorstwa wykorzystujące geoinformację, szczególnie w sektorach gospodarki związanych np. z tworzeniem oprogramowania, aplikacji na urządzenia mobilne, systemów wspomagania decyzji i udostępniania informacji przestrzennej, a także z planowaniem przestrzennym, zarządzaniem kryzysowym, geomarketingiem, telekomunikacją, energetyką, budownictwem, obsługą inwestycji, logistyką i transportem. Szczególną formą zatrudnienia mogą być organy administracji samorządowej lub rządowej różnego szczebla, w tym departamenty architektury, geodezji, gospodarki przestrzennej, a także instytuty naukowe i badawczo-rozwojowe oraz instytucje finansowe, korporacje i inne przedsiębiorstwa korzystające z zaawansowanych analiz przestrzennych i statystycznych, w tym geostatystycznych.

 

Prezentacja specjalności GP