„UfamyNauce”: Akcja szczepień przeciw COVID-19 w AGH

Z myślą o bezpiecznym powrocie na uczelnię w AGH wystartowała kampania promująca i zachęcająca do szczepień. Jej celem jest przede wszystkim pokazanie, iż całej społeczności AGH zależy na jak najszybszym powrocie do nauki i pracy stacjonarnej. Od stopnia wyszczepienia zależy, w jakiej formie rozpoczniemy nowy rok akademicki.

Do szczepień oraz korzystania z osiągnięć nauki namawiają studenci działający w Uczelnianej Radzie Samorządu Studentów AGH, muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej AGH, członkowie Sekcji Wioślarskiej AZS AGH oraz I-ligowi piłkarze ręczni AZS AGH Kraków. Ponadto wśród zespołów promujących szczepienia znaleźli się także pracownicy Biblioteki Głównej AGH oraz przedstawiciele nauczycieli akademickich.

Sesję fotograficzną zrealizował KSAF AGH.

W AGH punkt szczepień rusza 7 czerwca. Będą z niego mogli skorzystać wszyscy pracownicy, studenci, doktoranci oraz ich rodziny. Dodatkowo uczelnia do grona osób uprawnionych do szczepienia w AGH, dodała wszystkich mieszkańców Miasteczka Studenckiego, niezależnie jaki jest ich status oraz macierzysta uczelnia. Uczelnia otrzymała zapewnienie o dostawie szczepionki Pfizer.

Szczepienia prowadzone będą w dniach 7–20 czerwca 2021 r. w budynku S-2 („Krakus”, ul. Reymonta 15) codziennie: w godz. 8.00–20.00 w dni robocze oraz w godz. 9.00–16.00 w soboty i niedziele.

Szczegóły akcji szczepień przeciw COVID-19 w AGH