Studenci geodezji szkolą się z obsługi profesjonalnego oprogramowania Leica Infinity

Pomysł na kursy poszerzające wiedzę, umiejętności i kompetencje zdobywane na studiach na kierunku Geodezja i Kartografia był oddolną inicjatywą studentów. Pan inż. Mateusz Budzisz, student specjalności Geodezja Inżynieryjno – Przemysłowa, w porozumieniu z szerokim gronem koleżanek i kolegów z Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska zaproponował oprogramowanie wiodących producentów sektora geoinformatycznego. Pan dr hab. inż. Michał Strach, prof. AGH podjął się negocjacji z firmami, które byłyby zainteresowane przeprowadzeniem szkoleń z obsługi oprogramowania. Efektem rozmów była wizyta przedstawicieli firmy Leica Geosystems na Wydziale GGiIŚ. Ich celem było przeprowadzenie szkolenia z obsługi oprogramowania Leica Infinity. W kursie uczestniczyła grupa około 40 studentów, reprezentujących 2 i 3 rok studiów inżynierskich oraz 1 rok studiów magisterskich, wśród których byli przedstawiciele Koła Naukowego Geodetów „Dahlta”. Kursanci zapoznali się z zasadami opracowania danych pochodzących z instrumentów pomiarowych - niwelatorów cyfrowych, tachimetrów, UAV, odbiorników GNSS, a także skanerów laserowych. Ponadto edytowali, archiwizowali i eksportowali dane bezpośrednio do aplikacji CAD, GIS i BIM. Szkolenie w zakresie obsługi oprogramowania przeprowadzili: Pan Krystian Portasiak (Key Account Manager) oraz zdalnie Pan Bartłomiej Sztuba (Technical Support Unit Manager). Szkolenie z obsługi odbiorników GNSS przeprowadził Pan Michał Adamczyk (inżynier sprzedaży). Wkrótce uczestnicy kursu otrzymają certyfikaty potwierdzające umiejętności obsługi oprogramowania Leica Infinity. Studenci wysoko ocenili przydatność rozwiązywanych na kursie problemów, dużą wszechstronność poznanego oprogramowania, a także zdolności dydaktyczne szkolących. Zarówno AGH w Krakowie, jak i Leica Geosystems wyrażają chęć dalszej współpracy czego efektem będzie m.in. coroczna organizacja podobnych kursów na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.